» Hak,ve,Eşitlik,Partisi,Hepar,Osman,Pamukoglu,hakveesitlik(MedyumUmut)
Sihir,Büyü,Cin,Tarot,Vefk,tarot,Muska,Cinler,Büyül
Anasayfan Yap Favorilerine Ekle E-Posta Tavsiye Et İletişim Player'i Aç Siteyi Kişiselleştir
   
   
   
Üyelik Kullanıcı Adı :  Şifre :  Güvenlik :  Hatırla :    
 
 
Forumdaki Son Cevaplar : Su Falı..(poka) Tevafuk Nedir?..(Selvinaz) Yıldızname..(barehan) YILDIZNAME-I ÖRNEGI..(tolga1070) Zaman Nedir?..(MedyumKutsi) Bast-ı Zaman ve Tayy-ı Mekân Ne Demektir..(MedyumKutsi) Boyut Kavramı ve 4. Boyut..(MedyumKutsi) Dejavu Nedir, 1..(MedyumKutsi) Dejavu Nedir, 2..(MedyumKutsi) Eş Zamanlılık ve Morfik Alanlar..(MedyumKutsi) Hakikat Ve İzafiyet..(MedyumKutsi) İslam Büyükleri ve Tasavvuf Ehline Göre ..(MedyumKutsi) Kaç Yaşında Olduğunuzu Sanıyorsunuz?..(MedyumKutsi) OSMANLILARDA ZAMAN..(MedyumKutsi) Parapiskoloji ve Zaman Kavramı..(MedyumKutsi)
 
 
» [ Sihir,Büyü,Cin,Tarot,Vefk, Forum ] [ Kader,Nedir,Kader,Degişirmi,Kaderi,Kim,Yazar,Kader,Nasıl,Yasanır,Kader,Çizgileri ] [ Kaderin Gizli Sırları ] 1 Kişi okuyor
MedyumKutsi
[Genel sorumlu]MSN : medyumkutsi@hotmail.com
Yaş : 40
Cinsiyet : Bay
Mesaj sayısı : 504
Giriş sayısı : 76
Puanı : 0
Konudan aldığı puan : 0
Puan verenler
Konuya Puan ver
Olgunluk                      Puan Ver
57%
Aktiflik
7%
Verimlilik
50%
Kaderin Gizli Sırları
   
Sami Cebeci

Ezelden ebede kadar olmuş ve olacak ne varsa, hepsinin Allah'ın ilminde bulunması ve irâdesiyle nasıl takdir etmiş ise öylece levh-i mahfuzda yazılmış olmasına kader denilir.

Kâinatın mevcut hâli, dünyamız ve onun bağlı olduğu güneş sisteminin bilinen vaziyeti, hep kaderde yazılan takdirin sonucudur. Allah nasıl istemişse öyle yaratmıştır. Onun irâdesini hiçbir şey değiştiremez. Mutlak hâkimiyet ona âittir.

İnsanda iki nevî kader tecellisi vardır. Biri ızdırârî, diğeri ihtiyârî. İnsanın ne şekilde olacağı, hangi anne ve babadan meydana geleceği ve hangi coğrafyada doğacağı ızdırârî kader dâiresindedir. İnsanın irâdesi burada hükümsüzdür. Bu cihetle onlardan sorumluluğu yoktur. İhtiyârî kader ise; insanın kendi irâdesi ve tercihi ile nasıl bir hayat yaşayacağını Allah ezelî ilmiyle bilir ve bildiği için de o insanın kaderini yazar. Sorumluluk gerektiren kader işte budur. Çünkü, Allah öyle yaşamasını istediği için değil, insanın irâdesiyle nasıl hayat süreceğini bildiği için o kaderi yazmıştır. Sorumluluk da insana âit olur. Zira, Allah'ın ilmi, olacak olanlara tâbidir. Bu itibarla insan, işlediği fenâlıkların sorumluluğunu kadere atamaz.

'O gece, hikmetli işler birbirinden tefrik edilir' âyetini izâh eden Sevgili Peygamberimizin (a.s.m) beyânına göre 'Berat gecesinde bir sene içinde vukuâ gelecek olan doğumlar, ölümler, rızklar, savaşlar, barışlar, melekler tarafından kaydedilir' hakikati, dünya semâsında yazılan ve lehv-i mahv ispat denilen şarta bağlı kaderdir. Şu şart yerine gelirse, şu netice olacak, şartı yerine gelmezse olmayacak, denilen kaderdir. 'Makbul sadaka, gelen belâların def'ine vesiledir' meâlindeki hadis-i şerif, bu kaderle ilgilidir ve sadakaya teşvik edilmiştir. Halk arasında, ölümcül bir kazadan sağ kurtulanlar için 'Verilmiş sadakası varmış' denilmesi bu sırdandır. Bu mânâları veciz bir şekilde dile getiren Bediüzzaman şu açıklamayı yapar: 'Cenâb-ı Hakkın atâ, kazâ ve kader namında üç kanunu vardır. Atâ, kazâ kanunu, kazâ da kaderi bozar. Meselâ; bir şey hakkında verilen karar kader demektir. O kararın infâzı, kazâ demektir. O kararın iptaliyle hükmü kazâdan affetmek, atâ demektir... Bu hakikate vâkıf olan ârif: 'Ya İlâhi! Hasenatım senin atândandır, seyyiâtım da senin kazandandır. Eğer atân olmasa idi helâk olurdum' der. Değişmeye müsâit olan kader bu kaderdir. Yoksa Levh-i Ezelî'deki kader sabittir. Öyle veya böyle olacağı netice olarak bilinmektedir.

İnsanın hayatı boyunca yaşadığı bütün olaylar kader tarafından tâyin edilmiştir. Bunların bir kısmı, irâdesi dışında gelişir. Hepsi de bir imtihan vesilesidir. Allah, onlarla kullarını dener. Çünkü, insanın yaratılış ve bu dünyaya gönderiliş gayesi imtihandır. Bu yüzden, insanın bu dünyada hoşuna gitmeyen şeyler, hoşuna gidenlerden daha fazladır. Ancak, kullarını imtihan ederken onlar için hayır murat eden Cenâb-ı Hak, âyet lisanıyla 'Sizin kerih gördüğünüz ve beğenmediğiniz şeyde sizin için hayır vardır, sevdiğiniz ve beğendiğiniz şeylerde de sizin için şer vardır, lâkin bilmezsiniz' ikazını yapmaktadır. Bu hakikate binâen, şuûrlu mü'minler Allah'tan bir şey isteyecekleri zaman 'Ya Rabbi! Hakkımda şu şey hayırlıysa ver, değilse daha hayırlısını ihsan et' diye duâ ederler. Yaşadığımız ve hoşlanmadığımız bir çok olaylar vardır ki, "iyi ki öyle olmuş" deriz.

Her bir insanın dahil olduğu sosyal olaylar da böyledir. Şöyle olmasını arzu ettiğimiz bir çok hadiseler vardır ki, arzumuzun hilâfına neticelenir. Aradan geçen bir hayli zaman sonra ortaya çıkan yeni durumlar, bize iyi ki öyle neticelenmiş dedirtir. Bu tip olaylarda kaderin gizli sırları saklıdır. Biz onları bilemeyiz. Sebeplere takılıp kaldığımızdan ve perde arkasını göremediğimizden üzülür ve müteessir oluruz.

Böyle zamanlarda yapılması gereken şey, doğru yerde doğru şeyler yapmak, vazifesini yapıp neticeye karışmamak, hayal kırıklığına düşmemek, temel ölçülerinin yanında durup sebat ve metanetini sürdürmek, gelişen olayları kader penceresinden seyretmek ve asıl olan kudsî hizmetinde şevkle çalışmayı devam ettirmektir.ÇALIŞMALARIM •Tıpta engeli yok olup da çocuğu olmayan aileler •Tıbben mümkün olmayıp çocuk sahibi olmayanlar •Büyü, muska, nazar, cin çarpmalarının giderilmesi •Mutlu ve huzurlu bir evlilik hayatınızın olması •Eşinizin sevgilisinden, dostundan ayrılması •Büyü,muska,göz,nazar ve cin musallatına maruz kalan kişilerin tedavisi •Evini, işini, sözlüsünü, nişanlısını, en sevdiğini sihir (büyü) nedeni ile kaybeden kişiler •Tüp bebek tedavisi görüp de büyü nedeniyle bağlı olup tedavisi olumlu olmayanlara çözüm bulunur •Korku ve ruhsal bunalım, •İsteği ve iradesi dışında davranışlarda bulunanlar •Manevi yönden kısmi felç ve sonradan kekeme olanlar •Kişe Özel Vefkler Hazırlanır •Evlilik kısmeti bağlı, kız ve erkekler •Bağlı olanlar ve iktidarsızlık problemi olanlar •Ruhsal ve manevi yönden bunalımı olan kişiler •İş konusunda başarı elde etmek isteyenler •Topluma uyum sağlayamayan kişilerin tedavisi •Altını ıslatan gece korkan yada uyuyamayan kişilerin tedavisi •Eşinden, sevgilisinden, nişanlısından ayrılan yada sorunlu beraberlik yaşayan kişilerin tedavisi •Şansı, Rızkı, Kısmeti bağlı ve işlerinde aksilik olan kişilerin tedavisi Sebepsiz yere sıkıntı, bunalım ve rahatsızlık duyan kişilerin tedavisi Medyum Kutsi Email : medyumkutsi@hotmail.com Gsm 0539 665 96 42
19.08.2011 16:09:16
         
Sihir,Büyü,Cin,Tarot,Vefk,tarot,Muska,Cinler,Büyül
                

2011
Website motorumuz © 2013 ByCafer & Aspsitem Medyum Kutsi medyumkutsi@hotmail.com